במאי ומפיק

שלומי חיון (ראשון לציון, 1971) הוא במאי ותסריטאי. שלומי הוא בוגר בית הספר לאומנויות הבמה ולתיאטרון בסמינר הקיבוצים (1999) ובוגר ביה''ס סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה (2006). סרטו הקצר כתסריטאי ''השעון של פפה'' הוצג במסגרת תחרות הקינדר פילם בפסטיבל ברלין (2002), זכה במקום ראשון בפסטיבל הסרטים הקצרים של המבורג ובפרס אריה הזהב בפסטיבל הסטודנטים בטאייפיי (2002). סרט הגמר שביים כסטודנט, ''חיים היה פה'' (2006) זכה בפרס הסרט המצטיין של המחזור והוקרן בפסטיבלים של בייג'ינג, ירושלים, פואטייה, ניו יורק לסרטי מחתרת, קרקוב, מומביי, תל אביב לסטודנטים ועוד. ''המורה למשחק'' הוא סרט הביכורים של שלומי חיון. בימים אלה עובד שלומי חיון על פיתוח הפיצ'ר העלילתי הראשון שלו ''שני עורבים'' בשיתוף EZ films ו Green Production's.

מפיק

רנן שור (ירושלים, 1952) הוא במאי, מפיק ופעיל קולנוע ישראלי. שור היה מיוזמי וממקימי קרן הקולנוע הישראלי (1979), יוזם הקמת הקרן החדשה לקולנוע ולטלוויזיה (1993), יוזם ומייסד הקרן לקולנוע וטלוויזיה – ירושלים (2008). שור שימש כמנהל בפועל של המגמה לקולנוע בבית צבי (1982-1985), הקים בשנת 1989 את ביה"ס סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה ומנהל אותו עד היום, וכיהן בין השנים 2000-2004 כנשיא איגוד בתי הספר של אירופה Geect. הוא יזם וערך את סידרת הדרמות "שיעור מולדת" (1998-2001) שאיפשרה לבמאים ותסריטאים חדשים, בוגרי כל בתי הספר לקולנוע בישראל, ליצור את עבודתם הטלוויזיונית הראשונה. סרטי הסידרה זכו ב-6 פרסים בתחרויות וולג'ין ו- 2 מהם – "מסעות ג'יימס בארץ הקודש" ו"עבדי השם" הוקרנו בפסטיבל קאן. רנן שור ביים את הסרט עטור הפרסים "בלוז לחופש הגדול" שפתח את פסטיבל ירושלים 1987. סרטו השני כבמאי "הבודדים" ( 2009) זכה בפרס אופיר לשחקן הראשי, ובשני ציונים לשבח בתחרות וולג'ין לשלושת שחקניו (סשה אגרונוב, אנטון אוסטרובסקי ורותם זיסמן-כהן)

סטודיו האנה בי הפקות
האנה בי הינו בית חם של הפקות וידאו שהוקם על ידי שלומי חיון ואבישג שאולסקי

הסטודיו מתמחה בהפקות סרטים דוקומנטריים, סרטים לחברות וסרטים לאנשים פרטיים.

סטודיו האנה בי מונע על ידי אהבה לאנשים ולאמנות הקולנוע וזוהי זכות גדולה עבורנו לשלב בין שתי האהבות הללו, אנו אוהבים את מה שאנו עושים ועושים את מה שאנו אוהבים.
שלומי חיון

רנן שור
עמוד הבית  |  צור קשר  |  אודות  |  הקרנות   |  תקציר הסרט   |  הצוות   |  טריילר       דוקו yes   קרן רבינוביץ לאומניות   שירות הסרטים הישראלי    הסטודיו למשחק   Balance Web